Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Cinsiyetçi Afişlere Tepki

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu“Değerli dindar genç kadınlar, aylarca ‘kazanımlarınızı kaybedersiniz’ propagandasını yapanlar, tüm haklarınızı 3-5 oya sattılar. Kemal Bey kazanımlara asla dokunmayacak” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP’nin 7 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlediği mitinginde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik cinsiyetçi söylemler içeren pankarta bu akşam Twitter hesabından tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, söz konusu pankartın görselini paylaşarak, “Bu kadar aşağıladığınız ve hakaret olarak gördüğünüz biz eşler (kadınlar) size sandıkta gününüzü öyle değil, ‘Türk Karısı’ olarak göstereceğiz” dedi. Can Yücel’e saygılarımla… Tüm kadınlarla birlikte söz veriyoruz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’nun paylaşımını alıntılayarak dün evine misafir olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in eşi Tuncer Akşener ile çay içerken çekilmiş fotoğrafını yayınladı. Kılıçdaroğlu, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Hayatı paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Şimdi bu fotoğrafı pankartınıza koyun. Sevgili dindar genç kadınlar, aylarca ‘kazandıklarınızı kaybedersiniz’ propagandasını yapanlar, tüm haklarınızı 3-5 oya sattılar. kazanır.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-kaman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu